Lublinianka mistrzem jesieni w LLMM

Debiutancki sezon w rozgrywkach młodzika młodszego wychowankowie Lublinianki rozpoczęli w świetnym stylu. Po dziewięciu kolejkach zmagań w drugiej grupie Lubelskiej Ligi Młodzików Młodszych podopieczni trenera Dominika Jarosza zakończyli rundę jesienną na pierwszym miejscu. Jako jedyni w grupie młodzi wychowankowie Lublinianki schodzili z boiska niepokonani! W ośmiu spotkaniach chłopcy zdobyli komplet punktów, i tylko raz nastąpił podział punktów z drużyną BKS'u.

Nowy system ustawienia na boisku nieznacznie zmienił sposób gry naszej drużyny. Większe boisko dało więcej możliwości, zwłaszcza skrzydłowym. Ofensywnie usposobieni podopieczni trenera Dominka w każdym meczu stanowili zagrożenie pod bramką przeciwnika. Zagrożenie to przełożyło się na zdobycie 47 goli w 9 meczach. Bardzo niewiele bramek, bo zaledwie 8, stracili młodzi piłkarze Lublinianki. Większość spotkań nasza drużyna kończyła bez utraty gola za sprawą bramkarzy Kuby i Stanisława. Niejednokrotnie nasi bramkarze niemieli za dużo pracy w bramce dzięki pewnej grze w obronie. Obrońcy nie ograniczali się tylko do gry w defensywie. Łącznie zdobyli ponad 10 bramek. Jednak większość z 47strzelonych goli to zasługa szybkich skrzydeł a także wykorzystania stałych fragmentów gry. Dobrze dysponowani podstawowi napastnicy, Franek i Oskar Jeż, wspierani ciężko pracującym w środku pola Filipem stwarzali zagrożenie na połowie rywali. Najlepszymi strzelcami naszej drużyny, którzy zdobyli po 7 goli okazali się Patryk Mazur, Dawid Lewenda i Oskar Jeż.

Strzelcy bramek:

Patryk Mazur 7
Dawid Lewenda 7
Oskar Jeż 7
Franek Chwedeńczuk 5
Oskar Dyś 4
Filip Świeboda 4
Szymek Zalewski 3
Szymon Bronowicz 3
Kacper Czułowski 2
Maciek Bieluga 1
Wojtek Pilipiec 1
Kacper Wadowski 1
Antek Warsitz 1

Runda jesienna to dopiero połowa sukcesu. Przed trenerem Dominikiem i zawodnikami Lublinianki wiosenna runda rewanżowa. Bez obaw czekamy na kolejne zmagania na boiskach i liczymy na równie ciekawą i emocjonującą postawę naszych chłopców!

G R A T U L A C J E !!!