WLMM Lublinianka mistrzem jesieni

W debiutanckim sezonie w lidze wojewódzkiej, po rundzie jesiennej, młodzi wychowankowie Lublinianki z rocznika 2006 zajmują zasłużenie pierwsze miejsce w tabeli.

Podopieczni trenera Dominika Jarosza, jako jedyni w lidze nie zaznali goryczy porażki. Z trzynastu długich i męczących kolejek, aż siedem zakończyło się dla drużyny Lublinianki bez straty gola. Niewątpliwie to zasługa, pewnej i solidnej defensywy, ale także niezastąpionego w bramce Jakuba Adamczyka. To właśnie dzięki interwencjom Kuby drużyna Lublinianki traciła nie więcej niż jedną bramkę w meczu, i tylko 6 goli w 13 spotkaniach!Nasi obrońcy ciężko pracowali także w ofensywie, strzelając 11 goli przeciwnikom.

Pomoc w obecnym sezonie to najintensywniej pracująca linia na boisku i bardzo mocno obsadzona pozycja. Duża konkurencja i możliwość wyboru z szerokiej ławki powodowały największą rotację wśród pomocników. To własnie chłopcy grający w środkowej linii strzelili najwięcej bramek w tej rundzie. Aż 32 razy wpisywali się na listę strzelców.

Napastnicy, występujący w różnych konfiguracjach i ustawieniach bardzo często, oprócz absorbowania obrońców swoim zachowaniem strzelali niejednokrotnie bardzo ważne bramki, dające często istotne punkty w meczu. Franek czy Oskar Jeż w połączeniu z szybkimi skrzydłami gwarantowali jakość naszej drużyny. Dwóch naszych nominalnych napastników zdobyło w rundzie jesiennej 11bramek.

Zgranie, zrozumienie na boisku, czy też przysłowiowa 'chemia' między chłopcami to cechy wyróżniające drużynę trenera Dominika Jarosza. Młodzi zawodnicy Lublinianki świadomi swoich umiejętności bardzo często w meczach przejmowali inicjatywę i to oni dyktowali grę na boisku.

Brawo Drużyna! Gratulujemy i już czekamy z niecierpliwością na wiosenne rozgrywki ligowe!

Najlepsi strzelcy Lublinianki:

Patryk MAZUR 12