Turniej Górnika Łęczna 2015

W trzeciej edycji zimowego turnieju o puchar prezesa Górnika Łęczna organizowanym w niedzielę 15.II. ponownie zwyciężyła nasza drużyna KS Lublinianka 2006!!! To już czwarty z rzędu triumf naszych chłopców w turniejach halowych.

Początek zawodów, podobnie do turnieju Beksa Cup, nie zapowiadał się obiecująco. W pierwszym meczu grupowym z drużyną UKS Jedynka Krasnystaw młodzi piłkarze KS Lubinianka przegrali niezasłużenie 0:1 ze swoimi rówieśnikami z Krasnegostawu. Mecz mógł wyglądać inaczej, lecz arbiter tego spotkania nie uznał prawidłowo zdobytej bramki naszej drużyny!

Kolejny mecz grupowy to spotkanie z ekipą LKP Motor Lublin. Zdobywanie bramek z drużyną Motoru grającą bez nominalnego bramkarza było tyko kwestią czasu. Wynik spotkania otworzył Filip Świeboda. Po chwili kolejną bramkę zdobył Kuba Miazga, Tytus Dudek i ponowie Filipek i zrobiło się 4:0!!!

W trzecim meczu grupowym nasi zawodnicy zmierzyli się z organizatorem turnieju - Górnikiem Łęczna. Mecz z drużyną gospodarzy był spotkaniem do jednej bramki i toczył się głównie na połowie naszego przeciwnika. W tym meczu trener Dominik nieco zmienił ustawienie drużyny i Jasia postawił obok Filipa. Ta zmiana wprowadziła więcej ożywienia w naszej grze ofensywnej i pomogła osiągnąć wysoki wynik. Końcowy rezultat 6:0 dla KS Lublinianka 2006 mówi sam za siebie. Zdobywcami bramek dla naszej drużyny byli Jan Matyjaszczyk x2, Dawid Lewenda x2, Kuba Miazga i Tytus Dudek!

Decydujący mecz o wyjściu z grupy młodzi piłkarze KS Lubinianka grali z nieznaną sobie drużyną Chlebnia Grodzisk Mazowiecki. Chłopcy wyszli na boisko jednak bez zbędnej presji co pomogło im w pewnie prowadzić grę i pewnie zwyciężyć 2:0. Wynik spotkania otworzył Jasio Matyjaszczyk. Drugą bramkę strzelił świetnym strzałem przez całe boisko nasz bramkarz Kuba Adamczyk!!! Fazę grupową nasi zawodnicy zakończyli na drugim miejscu z 9 pkt. na koncie i imponującym bilansem bramek 12:1!!! (Żadna z drużyn w całym turnieju nie zdobyła takiej liczby bramek.)

Półfinał to spotkanie z ekipą Orląt Radzyń Podlaski. Mecz półfinałowy był najbardziej wyrównanym meczem jaki oglądaliśmy podczas tego turnieju. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym rezultatem. Rzuty karne musiały wyłonić zwycięzcę. Do piłki ustawionej na 11 metrze pierwsi podchodzili nasi zawodnicy. Pierwszego karnego wykonał po profesorsku Jasio Matyjaszczyk. Pierwsza kolejka rzutów karnych należała do naszego bramkarza Jakuba Adamczyka, który pewnie obronił jedenastkę!!! W drugiej kolejce pewnie wykonał swojego karnego Dawid Lewenda, lecz przeciwnicy także pokonali naszego bramkarza. Stan rywalizacji:2:1. W trzeciej decydującej kolejce rzutów karnych swojej jedenastki niestety nie wykorzystał Filip. Na pocieszenie nasi przeciwnicy także pomylili się i to drużyna KS Lublinianka 2006 awansowała do fianłu!!!

Mecz finałowy nasi piłkarze rozegrali z drużyna SPN Motor Lublin. Mecz toczący się głownie na środku boiska był bardzo wyrównany. Drużyny prowadziły swoje akcje bardzo rozważnie pamiętając że jedna skuteczna akcja może przeważyć o wyniku spotkania. Decydującą i jedyną bramkę w meczu zdobył po asyście bramkarza Filip Świeboda strzałem z główki!!!

Turniej o puchar prezesa Górnika Łęczna to następny wygrany turniej halowy przez KS Lublinianka 2006.Podobnie jak w poprzednich zwycięskich turniejach przytrafiły się chłopcom mecze dobre, złe ale i znakomite! Potwierdza się dobra gra w obronie i na bramce, ale co cieszy jeszcze bardziej skuteczność strzelecka naszej drużyny.KS Lublinianka 2006 straciła tylko jedną bramkę z gry, strzelając 13 bramek w sześciu meczach w turnieju!!

Filip Świeboda z KS Lublinianka został MVP turnieju!!!

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. KS LUBLINIANKA