Delta Cup CXL

W 140 edycji turnieju Delta Cup podopieczni trenera Dominika wygrywając wszystkie spotkania zajęli pierwsze miejsce. Od pierwszego meczu młodzi wychowankowie prezentowali się świetnie na boisku. Przemyślane akcje, dobre ustawienie i wysoka skuteczność strzelecka były głównymi atutami zwycięzców turnieju Delta Cup.

Po dwóch zwycięstwach w fazie grupowej z drużynami FC Inter (6:0) i Victoria Zerzeń (3:0) młodzi wychowankowie Lublinianki grali z organizatorem zawodów, ekipą Delta W-wa I. Bardzo zacięty mecz, stojący na wysokim poziomie zakończył się zwycięstwem 2:0 dzięki bramkom Oskara Jeża, ale także dzięki niesamowitej postawie na bramce Franka Chwedeńczuka.

Po awansie, z pierwszego miejsca w grupie, do kolejnej rundy podopieczni trenera Dominika mierzyli się z drużyną UKS 141 Warszawa. Kolejny bardzo wyrównany mecz. Zwycięstwo 1:0 w spotkaniu zapewnił nam Oskar Dyś. Następnym przeciwnikiem w drodze do fianłu była drużyna Szkoły Brytyjskiej, z którą rok wcześniej przegraliśmy w półfinale. Spotkanie szybkie z dużą ilością akacji podbramkowych zakończyło się zwycięstwem Lublinianki 2:0. Obie bramki na wagę finału zdobył Filip Świeboda.

Mecz finałowy z ekipą Znicza Pruszków, jednego z faworytów tego turnieju, przebiegał podobnie do poprzednich spotkań pucharowych. Bardzo szybki i wyrównany. Na kilka chwil przed końcem spotkania fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Oskar Jeż, który zapewnił zwycięstwo Lubliniance.

Występujący między słupkami Franek Chwedeńczuk został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Franek, jako jedyny bramkarz na zawodach nie przepuścił żadnej bramki!!!

HARMONOGRAM SPOTKAŃ:

- mecze grupowe:

• Lublinianka Lublin 6 : 0FC Inter (bramki: Filip, Szymon Z, Dawid, Filip, Kacper W, Igor)
  • Lublinianka Lublin 3: 0 Victoria Zerzeń (bramki: Oskar J, Oskar D, Igor)
  • Delta Warszawa I 0 : 2Lublinianka Lublin(bramki: Oskar J, Oskar J.)

-mecz ćwierćfinałowy:

• Lublinianka Lublin 1 : 0 UKS 141 Warszawa(bramki: Oskar D.)

- mecz półfinałowy:

• Lublinianka Lublin 2 : 0 Szkoła Brytyjska(bramki: Filip, Filip)

- FINAŁ:

• Lublinianka Lublin 1 : 0 Znicz Pruszków(bramki:Oskar J.)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. KS LUBLINIANKA LUBLIN