Puchar Starosty Radzyńskiego'15

Sobotni turniej o Puchar Starosty Radzyńskiego organizowany przez miejscowy zespół Orląt Radzyń Podlaski był siódmym, a zarazem ostatnim, turniejem halowym rozgrywanym przez naszą drużynę prowadzoną przez trenera Dominika Jarosza. Ostatnie zawody w sezonie halowym młodzi piłkarze KS Lublinianki 2006 ponownie zakończyli na podium. Najniższy stopień podium to minimum jakie oczekiwaliśmy od naszych młodych piłkarzy.Trzecie miejsce nie odzwierciedla tego co się działo na boisku. Do maksymalnego szczęścia zabrakło naprawdę niewiele. Słabsza skuteczność lub po prostu lepsza dyspozycja bramkarzy przeciwników wyeliminowała drużynę trenera Dominika z możliwości grania w finale.

Zawody w Radzyniu ekipa KS Lubliniaki rozpoczęła od spotkania z gospodarzami turnieju- Orlętami Zielonymi. Mecz jak wiele innych w wykonaniu naszej drużyny,toczył się pod dyktando naszej drużyny. Niestety, nie przekładało się to na wynik bramkowy. Dopiero na kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania,Filip Świeboda znakomicie wykorzystał rzut wolny strzelając bramkę dającą zwycięstwo naszej drużynie.

W drugim meczu turnieju młodzi piłkarze KS Lublinianki 2006 grali z ekipą Górnika Łęczna II. Szybko strzelona bramka ponownie przez Filipa ustawiła i ułatwiła grę naszej drużynie. Mecz prowadzony w spokojnej atmosferze pozwolił na rozgrywanie wyuczonych akcji. Drugą bramkę zdobył głową Jasio z rzutu rożnego. Rezultat spotkania ustalił nie kto inny jak Filip zdobywając bramkę na 3:0 dla KS Lubinianka 2006.

Trzecie spotkanie grupowe to rywalizacja z drużyną Orła Siemiatycze. Mecz decydujący o pierwszym miejscu w grupie był jednak dla naszych zawodników szczęśliwy, choć pierwsze minuty wcale tego nie zwiastowały. W tym spotkaniu rewelacyjną tego dnia dyspozycję potwierdził Filip, strzelając dwie braki w wygranym meczu 2:0 dla Lubinianki!!!

W ostatnim meczu fazy grupowej KS Lublinianka podejmowała Pogoń Siedlce. Ponownie jak w pierwszym meczu na zdobycie upragnionej bramki czekaliśmy do ostatnich sekund meczu. Zdobywcą bramki był oczywiście Filip, który zdobył swoją 6 bramkę.

Awans do półfinału z pierwszego miejsca w grupie z kompletem zwycięstw i bez straconej bramki dawał nam nadzieje na grę w finale. W półfinale spotkaliśmy się rówieśnikami z Top54 Biała Podlaska.Niestety, wiele przeprowadzonych akcji przez naszą drużynę kończyło się zaraz po przekroczeniu połowy boiska. Chłopcy jakby zapomnieli o grze drużynowej. Jedna z nielicznych kontr przeciwników zakończyła się przerwaniem ich akcji faulem. Pewnie wykorzystany rzut wolny, tuż przy słupku,dał przeciwnikom awans do finału.

Na pocieszenie przed chłopcami zostało spotkanie o trzecie miejsce z drugą drużyną gospodarzy- Orlęta Biali. W tym meczu działo się tyle co w kilku poprzednich, lecz ogrom sytuacji ponownie nie miał odzwierciedlenia w wyniku. W meczudo jednej bramki żaden z zawodników KS Lublinianki nie potrafił wpisać się na listę strzelców. Rezultat spotkania został wyłoniony dopiero w serii rzutów karnych. Młodzi piłkarze KS Lublinianki trzymali nas w napięciu aż do piątej serii karnych!!!Decydujący rzut karny dający trzecie miejsce w Turnieju o Puchar Starosty Radzyńskiego zdobył Franek!!!

BRAWO!!!!BRAWO!!!!BRAWO!!!!BRAWO!!!!BRAWO!!!!

Mecze grupowe:

1. LUBLINIANKA 1:0 Orlęta Radzyń Zieloni- bramki:Filip
  2. LUBLINIANKA 3:0 Górnik II Łęczna- bramki:Filip, Jasio, Filip
  3. LUBLINIANKA 2:0 Orzeł Siemiatycze- bramki:Filip, Filip
  4. LUBLINIANKA 1:0 Pogoń Siedlce- bramki:Filip

Mecz półfinałowy:

LUBLINIANKA 0:1 AP Top54 Biała Podlaska

Mecz o III miejsce:

LUBLINIANKA0:0Orlęta RadzyńBiali karne: 2:1- bramki:Dawid, Franek

Król strzelców turnieju: FILIP ŚWIEBODA - 6 bramek

Uwaga. Wystąpił nieoczekiwany błąd! Prosimy spróbować później.
813ea9e42ffd86a06fad2879dc8eed9d1ae308f6
Przepraszamy. Wystąpił błąd naszego serwera