Lublinianka -MISTRZ WLMM

Po bardzo długim i ciężkim sezonie w lidze wojewódzkiej, młodzicy młodsi Lublinianki pod wodzą trenera Dominika Jarosza zdominowali rozgrywki i zasłużenie zwyciężyli w WLMM D2 w sezonie 2017/18!!!

Nie dalej jak rok temu, cieszyliśmy się wspólnie z sukcesu z wygranej w lidze lubelskiej. Dziś radość jest jeszcze większa, gdyż tegoroczny triumf jest naprawdę wielkim sukcesem chłopców i trenera! Wyrównana runda jesienna zapowiadała ciężką walkę na wiosnę o prymat w lidze pomiędzy Lublinianką Lublin, Jedynką Krasnystaw i BKS Lublin.Dobre przygotowanie przed rundą wiosenną, ciekawe mecze sparingowe, brak kontuzji i zawodnicy którzy swoją obecnością i determinacją potrafili dać z siebie wszystko w każdym meczu to czynniki które przyczyniły się do końcowego sukcesu Lublinianki w tym sezonie. Kiedy w innych drużynach pojawiały się pierwsze kłopoty kadrowe, wykluczenia z powodu kontuzji lub zwykły spadek formy podopieczni trenera Dominika Jarosza nadal prezentowali bardzo wysoką i równą formę w każdym ligowym starciu.

Ta fenomenalna forma Lublinianki ma potwierdzenie w liczbach:

• 0 przegranych!
  • 9 straconych bramek-TYLKO 9 !!!
  • 17 meczy na "zero z tyłu"
  • 25 meczy ze strzeloną bramką
  • 26 meczy bez porażki
  • 54 gole strzelone jesienią
  • 50 goli strzelonych wiosną
  • 70 punktów zdobytych w lidze
  • 104 strzelone bramki w całym sezonie

Najlepsi strzelcy:

1 Patryk Mazur 23
2 Oskar Jeż 21
3 Dawid Lewenda 12
4 Oskar Dyś 8
5 Franek Chwedeńczuk 7
6 Piotr Holcel 6
Filip Świeboda 6
Szymon Zalewski 6
7 Kacper Wadowski 5
8 Kacper Czułowski 3
9 Igor Tomczak 2
10 Kuba Miazga 1
11 Antek Warsitz 1

Nasi najskuteczniejsi strzelcy, Patryk i Jeżyk, mieli duży wkład w końcowy sukces Lubliniaki i niejednokrotnie decydowali o zwycięstwie w meczu strzelając jak na zawołanie. Jednak indywidualnością można wygrać pojedynczy mecz, ale to całą Drużyną wygraliśmy sezon! Patryk,Jeżyk i Dawid strzelili aż połowę wszystkich goli jakie zdobyła Lublinianka. To fenomenalny wynik, ale to także zasługa naszych rewelacyjnych pomocników, którzy walką w środku pola pomagali napastnikom, jak również wspomagali linię obrony. Czuły, Mordeczka, Dawid, Kuba, Brejdak, Filip, Antek, Wadim- to chłopcy, którzy w każdym meczu zostawiali dużo zdrowia na boisku aby opanować i zdominować grę w środku pola.

Naprawdę imponująca była w tym roku defensywa Lublinianki. Tylko 9 straconych goli to niesamowity wynik. Warto dodać, że na początku rundy wiosennej kontuzja Jakuba Adamczyka wyeliminowała go z występów w kilku spotkaniach. Na szczęście Stasio Blachani i później, najlepszy napastnik na bramce, Franek Chwedeńczuk godnie zastąpili Kubę między słupkami. Mimo tych nieoczekiwanych zmian drużyna Lublinianki straciła zaledwie 3 bramki na wiosnę! Oskar, Piotr, Wiktor i Szymon tworzący trzon linii obrony w dużym stopniu przyczynili się do tak małej ilości straconych bramek i pomocy w zdobyciu aż 20 goli dla naszej drużyny!

Gratulujemy, każdemu kto przyczynił się do końcowego zwycięstwa w WOJEWÓDZKIEJ LIDZE MŁODZIKA MŁODSZEGO w sezonie 2017/18. Wszystkim zawodnikom, trenerom ale także rodzicom, którzy wspierali chłopców w meczach nie tylko na Wieniawie. Nie sposób zapomnieć o naszych sponsorach,firmie WIKOSANIT, A4 Polska i Hydo-Stal którzy kolejny rok z rzędu wspierali naszych chłopców przez cały sezon.

Brawo Drużyna!

#JakubAdamczyk, #StasiekBlachani, #FranczeskoChwedeńczuk, #CzułyKingCzułowski, #OskarDysioDyś, #PiotrHolcel, #OskarJeżyk, #PiłeczkaMordeczkoKuzioła, #DawidLewenda, #PatrysioMazur, #WiktorMaster, #KubaMiazga, #BrejdakTomczak, #FilipŚwieboda, #AntekWarsitz, #KacperWadim, #SzymonZalewa !!!Brawo Wy!!!

Uwaga. Wystąpił nieoczekiwany błąd! Prosimy spróbować później.
cabb0082a86ddb9344ca48786e26d3c33f9f9f10
Przepraszamy. Wystąpił błąd naszego serwera